Wywóz gruzu z budowy

Głównym odpadem powstającym na budowie lub przy rozbiórce budynku jest gruz. Gruz jest wywożony na wysypiska specjalnymi kontenerami. Firmy zajmujące się wywozem gruzu muszą posiadać specjalne zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności. Gruz jest też towarem handlowym w powszechnym obrocie handlowym. Istnieje w Polsce rynek obrotu tym surowcem.

Firmy handlujące gruzem

gruz we wrocławiuGruz może być powszechnym towarem handlowym lub można go poddać recyklingowi. Na polskim rynku działa wiele podmiotów handlujących gruzem oraz firm przetwarzających ten surowiec. Największy rynek obrotu tym kruszywem jest oczywiście w dużych miastach. Firm wywożących odpady remontowe, w tym gruz, możemy poszukać w internecie. Wpisując w przeglądarkę internetową frazę gruz we Wrocławiu w wynikach wyszukiwania pojawia się mnóstwo stron internetowych firm wywożących gruz. Okazuje się, że na gruzie można także bardzo dobrze zarobić. Gruz po remoncie lub wyburzeniu budynku możemy sprzedać. Decydując się na taki krok musimy znaleźć firmę skopującą gruz. Po znalezieniu firmy musimy ustalić, czy gruz przywieziemy sami do siedziby firmy, czy firma sama odbiera gruz z wyznaczonego przez nas miejsca. Jeżeli zdecydujemy się na ten drugi krok uzyskamy niższą cenę surowca, gdyż firma od ceny zakupu odliczy jeszcze koszty transportu. Firmy zajmujące się skupem gruzu działają na tej samej zasadzie jak przedsiębiorstwa handlu złomem.  

Firmy skupujące gruz ustalają dzienne ceny skupu surowca w oparciu o ceny rynkowe. Przy sprzedaży gruzu warto zapoznać się z cenami w różnych punktach. Na rynku obrotu i przetwórstwa gruzu także jest konkurencja i różne firmy proponują różne ceny. na cenę ma także wpływ rodzaj gruzu. Inna cena jest na gruz ceglany, inna na asfaltowy. Jeszcze inne ceny uzyskujemy sprzedając gruz betonowy.